Naar de inhoud
128.289 laadpunten vrij · bijgewerkt 17:39

Gemeente Zwolle · provincie Overijssel

Laadpalen in Zwolle

In de gemeente Zwolle staan 855 publieke laadlocaties met samen 2.230 laadpunten. Nu zijn er 1.602 vrij (72 procent), 455 bezet en 33 defect. Van 140 laadpunten geeft de exploitant geen status door.

cijfers van vandaag 17:07· deze pagina elk uur, de app elke minuut

Nu in Zwolle

Laadpunten in Zwollevandaag 17:07
Vrij
1.602
Bezet
455
Defect
33
Onbekend
140

2.230 laadpunten op 855 locaties

Laadpunten per 1.000 inwoners
16,6Nederland: 10,5
Snelladen (50 kW of meer)
97 laadpunten4 procent
Grootste exploitant
Vattenfall InCharge40 procent van de laadpunten
Langer dan 3 dagen defect
19 laadpuntenop 4 locaties
Kaart van de laadlocaties in Zwolle: 165 groepen van laadlocaties, waarvan 164 met nu minstens één vrij laadpunt.
  • minstens één laadpunt vrij
  • alles bezet
  • alleen defect
  • status onbekend
Elke stip is een groep laadlocaties binnen ongeveer 500 m; hoe groter de stip, hoe meer laadpunten. De exacte plekken en de status per laadpunt zie je in de app.

Grootste laadpleinen en snelladers in Zwolle

97 laadpunten (4 procent) laden met 50 kW of meer: 20 Snel en 77 Ultrasnel. Tik op een locatie om in de app de status per laadpunt te zien.

De grootste laadpleinen in Zwolle

De grootste laadpleinen in Zwolle, met het aantal laadpunten en hoeveel er nu vrij zijn
LocatieExploitantLaadpuntenNu vrijHoogste vermogen
Van der Valk - Zwolle - Charging StationsNieuwleusenerdijk 1, ZwolleValk Energy3518 van 35150,4 kW
zwartewaterallee 56zwartewaterallee 56, ZwolleE-Flux by Road280 van 2822,1 kW
Q-Park Zwolle MaagjesbolwerkMaagjesbolwerk 54, ZwolleQ-Park Netherlands2614 van 2611 kW
Nieuwleusenerdijk 1Nieuwleusenerdijk 1, ZwolleTesla2417 van 24250 kW
assendorperdijk 1-9assendorperdijk 1-9, ZwolleLanova Laadpalen228 van 2250 kW
Eneco Broekhuis Multimerk ZwolleNikolaus Ottostraat 11, ZwolleEneco221 van 2250 kW
Q-Park Zwolle CentrumPletterstraat 41, ZwolleQ-Park Netherlands2012 van 2011 kW
EQUANS Hogeschool WindesheimCampus 2, ZwolleEQUANS1613 van 1611 kW
Branderweg 1EBranderweg 1E, Zwolle50five1612 van 1622,1 kW
bp pulse IJsselalleeIJsselallee 1, Zwollebp pulse150 van 15300 kW

Snelladers in Zwolle

De snelste laadlocaties in Zwolle, vanaf 50 kW, met hoeveel laadpunten er nu vrij zijn
LocatieExploitantLaadsnelheidNu vrij
Milence Truck Charging Station ZwolleHolsteinstraat 36A, ZwolleMilenceUltrasnel · 1200 kW8 van 10
T-Electric WindesheimWijheseweg 45, ZwolleT-ElectricUltrasnel · 500 kW4 van 4
Nijwa OpenbaarBotterweg 57, ZwolleLanova LaadpalenUltrasnel · 400 kW3 van 4
Shell HaerstRijksweg A28 Wz, ZwolleShell RechargeUltrasnel · 400 kW4 van 4
bp pulse IJsselalleeIJsselallee 1, Zwollebp pulseUltrasnel · 300 kW0 van 15
HaerstHaerst, ZwolleFastnedUltrasnel · 300 kW4 van 6
Shell BlalowegBlaloweg 2a, ZwolleShell RechargeUltrasnel · 300 kW3 van 4
Nieuwleusenerdijk 1Nieuwleusenerdijk 1, ZwolleTeslaUltrasnel · 250 kW17 van 24
Eneco Dusseldorp BMW - ZwolleMolenland 4, ZwolleEnecoUltrasnel · 200 kW3 van 11
Hornbach Zwolle A28Katwolderweg 6, ZwolleAllegoUltrasnel · 200 kW6 van 8

Langer dan 3 dagen defect

19 laadpunten op 4 locaties in Zwolle staan langer dan 3 dagen op defect. Hieronder de locaties waar dat het langst zo is. Sta je bij een paal die het niet doet? Lees wat je dan kunt doen.

Locaties in Zwolle met laadpunten die langer dan 3 dagen defect zijn, de langste eerst
LocatieExploitantDefectHoe lang al
Laadnet Aqualysis Waterlaboratorium 2Loggerweg 6, ZwolleLaadnet2 van 22 maandenvolgens de exploitant
bp pulse IJsselalleeIJsselallee 1, Zwollebp pulse15 van 153 wekenvolgens de exploitant
Laadnet Zwolle Ceintuurbaan 32Ceintuurbaan 32, ZwolleLaadnet1 van 72 wekenvolgens de exploitant
Molenkreek 1Molenkreek 1, ZwolleAllego1 van 213 dagenvolgens de exploitant

Wie beheert de laadpalen in Zwolle

Exploitanten in Zwolle

Op aantal laadpunten. De exploitant beheert de laadpaal en geeft de status door.

  • Vattenfall InCharge892 (40%) · 419 locaties
  • Allego522 (23%) · 251 locaties
  • 50five183 (8%) · 57 locaties
  • Eneco145 (7%) · 20 locaties
  • E-Flux by Road111 (5%) · 33 locaties
  • Laadnet55 (2%) · 16 locaties
  • Qwello Benelux BV52 (2%) · 26 locaties
  • Q-Park Netherlands46 (2%) · 2 locaties
  • 18 andere exploitanten224 (10%) · 31 locaties

Laadsnelheid

  • Normaal · onder 50 kW2.133 (96%)
  • Snel · 50 tot 150 kW20 (<1%)
  • Ultrasnel · 150 kW of meer77 (3%)

Het vermogen van de paal, niet van je auto.

Stekkers

  • Type 22.147 (96%)
  • CCS92 (4%)
  • CHAdeMO8 (<1%)
  • Andere stekker1 (<1%)

Een laadpunt met meer soorten stekkers telt bij elke soort mee.

Openbare laadpaal aanvragen in Zwolle

Ja, je kunt een openbare laadpaal aanvragen.

Inwoners van Zwolle of werkgevers in Zwolle met een elektrische auto (of binnenkort een).

Voorwaarden volgens de gemeente:

  • Een elektrische auto hebben of binnenkort krijgen, en dat kunnen bewijzen
  • Niet op eigen grond kunnen parkeren en laden
  • Binnen 250 meter van je huis is of komt nog geen openbare paal; staat er wel een die altijd erg druk is, dan is een extra paal misschien mogelijk
  • De gemeente bepaalt samen met Vattenfall InCharge de plek, maximaal 250 meter van het adres van de aanvrager

Lees het hele verhaal bij de gemeente: Laadpaal elektrische auto aanvragen, hoe werkt dat? Aanvragen doe je via laadpaalaanvragen-oost.nl.

Gecontroleerd op de website van de gemeente Zwolle op 15 oktober 2026. Regels kunnen veranderen.

Buurgemeenten van Zwolle

De gemeenten die aan Zwolle grenzen, met hun aantal laadlocaties en laadpunten op hetzelfde moment.

Buurgemeenten van Zwolle met het aantal laadlocaties, laadpunten en het aandeel dat nu vrij is
GemeenteLocatiesLaadpuntenNu vrijPer 1.000 inwoners
Kampen24351468%9,0
Raalte14632076%8,2
Zwartewaterland11124967%10,5
Dalfsen9123479%7,7
Heerde7616480%8,5
Olst-Wijhe6714174%7,4
Hattem5712073%9,4
Staphorst5113165%7,2

Vrije laadpaal in Zwolle vinden

In de app zie je per laadpunt in Zwolle of het vrij is en hoe lang al. Is alles bezet, zet dan een melding: je krijgt een push zodra er een laadpunt vrijkomt, ook als de app dicht is.

Gratis en zonder account. Op een iPhone werken meldingen als je LaadAlert op je beginscherm zet.

Vragen over laden in Zwolle

Hoeveel openbare laadpalen zijn er in Zwolle?

In de gemeente Zwolle staan 855 publieke laadlocaties met samen 2.230 laadpunten. Dat is 16,6 laadpunten per 1.000 inwoners; in heel Nederland is dat 10,5.

Hoeveel laadpalen zijn er nu vrij in Zwolle?

Nu zijn er 1.602 vrij (72 procent), 455 bezet en 33 defect. Van 140 laadpunten geeft de exploitant geen status door. Dat was vandaag 17:07. Per laadpunt en per minuut zie je het in de app.

Waar kan ik snelladen in Zwolle?

97 laadpunten (4 procent) laden met 50 kW of meer: 20 Snel en 77 Ultrasnel. De snelste locaties zijn Milence Truck Charging Station Zwolle (Ultrasnel · 1200 kW), T-Electric Windesheim (Ultrasnel · 500 kW) en Nijwa Openbaar (Ultrasnel · 400 kW).

Wie beheert de laadpalen in Zwolle?

De meeste laadpunten in Zwolle zijn van Vattenfall InCharge (892), Allego (522) en 50five (183). In totaal zijn er 26 exploitanten actief.

Kan ik een openbare laadpaal aanvragen in Zwolle?

Ja, je kunt een openbare laadpaal aanvragen. Zie Laadpaal elektrische auto aanvragen, hoe werkt dat? op de website van de gemeente (gecontroleerd op 15 oktober 2026).

Hoe actueel zijn deze cijfers?

De cijfers op deze pagina worden elk uur bijgewerkt; in de app elke minuut. De status komt van de exploitant van de laadpaal. Wat de statussen betekenen, lees je bij over de data.

Zo komen deze cijfers tot stand

De status is zoals de exploitant van de laadpaal die doorgeeft. LaadAlert kijkt elke minuut of er iets is veranderd; de cijfers op deze pagina worden elk uur bijgewerkt (laatst: vandaag 17:07). Alleen publieke laadpunten staan erin, geen laadpalen bij mensen thuis of op afgesloten terrein. Wat vrij, bezet, defect en onbekend betekenen, lees je bij over de data.

Bij welke gemeente en provincie een laadlocatie hoort, bepalen we met de officiële gemeentegrenzen van 2026, niet met de plaatsnaam in het adres. Gemeentegrenzen, kaartvormen en inwonertallen (1 januari 2026): © CBS en © Kadaster, CC BY 4.0. LaadAlert is niet verbonden aan de laadpaalexploitanten.