Naar de inhoud
128.289 laadpunten vrij · bijgewerkt 17:39

Gemeente Alphen aan den Rijn · provincie Zuid-Holland

Laadpalen in Alphen aan den Rijn

In de gemeente Alphen aan den Rijn staan 704 publieke laadlocaties met samen 1.514 laadpunten. Nu zijn er 1.144 vrij (76 procent), 292 bezet en 38 defect. Van 40 laadpunten geeft de exploitant geen status door.

cijfers van vandaag 17:07· deze pagina elk uur, de app elke minuut

Nu in Alphen aan den Rijn

Laadpunten in Alphen aan den Rijnvandaag 17:07
Vrij
1.144
Bezet
292
Defect
38
Onbekend
40

1.514 laadpunten op 704 locaties

Laadpunten per 1.000 inwoners
12,9Nederland: 10,5
Snelladen (50 kW of meer)
15 laadpuntenminder dan 1 procent
Grootste exploitant
Allego32 procent van de laadpunten
Langer dan 3 dagen defect
30 laadpuntenop 7 locaties
Kaart van de laadlocaties in Alphen aan den Rijn: 318 groepen van laadlocaties, waarvan 309 met nu minstens één vrij laadpunt.
  • minstens één laadpunt vrij
  • alles bezet
  • alleen defect
  • status onbekend
Elke stip is een groep laadlocaties binnen ongeveer 250 m; hoe groter de stip, hoe meer laadpunten. De exacte plekken en de status per laadpunt zie je in de app.

Grootste laadpleinen en snelladers in Alphen aan den Rijn

15 laadpunten (minder dan 1 procent) laden met 50 kW of meer: 5 Snel en 10 Ultrasnel. Tik op een locatie om in de app de status per laadpunt te zien.

De grootste laadpleinen in Alphen aan den Rijn

De grootste laadpleinen in Alphen aan den Rijn, met het aantal laadpunten en hoeveel er nu vrij zijn
LocatieExploitantLaadpuntenNu vrijHoogste vermogen
Parkeergarage CastellumStadhuisplein 1, alphen aan den rijnE-Flux by Road220 van 2222,1 kW
Golfbaan BentwoudBoslaan 3, Benthuizen50five2019 van 2011 kW
Flemingweg 8Flemingweg 8, Alphen aan den Rijn50five180 van 1811 kW
Eneco Hanab - Alphen aan den RijnFlemingweg 19, Alphen aan den RijnEneco88 van 811 kW
Stadhuisplein 1Stadhuisplein 1, Alphen aan den RijnIP Charging86 van 822,1 kW
Stadhuisplein 1Stadhuisplein 1, Alphen aan den RijnIP Charging82 van 822,1 kW
Stadhuisplein 1Stadhuisplein 1, Alphen aan den RijnIP Charging75 van 722,1 kW
Stadhuisplein 1Stadhuisplein 1, Alphen aan den RijnIP Charging74 van 722,1 kW
Stadhuisplein 1Stadhuisplein 1, Alphen aan den RijnIP Charging74 van 722,1 kW
VvE Azielaan 597-695Azielaan 597-695, Alphen aan de RijnLaadsnel66 van 622,1 kW

Snelladers in Alphen aan den Rijn

De snelste laadlocaties in Alphen aan den Rijn, vanaf 50 kW, met hoeveel laadpunten er nu vrij zijn
LocatieExploitantLaadsnelheidNu vrij
Circle K Hazerswoude-DorpItaliëlaan 12, Hazerswoude-DorpSpiriiUltrasnel · 400 kW3 van 3
Tango Alphen a/d Rijn 1-2Goudse Schouw 3, Alphen aan den RijnTango electricUltrasnel · 300 kW2 van 2
Shell AzïelaanTankval 1, Alphen aan den RijnShell RechargeUltrasnel · 300 kW1 van 2
bp pulse Kerk en ZanenLeidse Schouw 10, Alphen aan den Rijnbp pulseUltrasnel · 150 kW2 van 2
Karwei BoskoopWestpark 1, BoskoopShell RechargeUltrasnel · 150 kW2 van 2
ETBHogenes DC ChargerDistributieweg 21, Alphen aan den RijnE-Flux by RoadSnel · 80 kW1 van 2
Kalkovenweg 52Kalkovenweg 52, Alphen aan de RijnVattenfall InChargeSnel · 50 kW2 van 2

Langer dan 3 dagen defect

30 laadpunten op 7 locaties in Alphen aan den Rijn staan langer dan 3 dagen op defect. Hieronder de locaties waar dat het langst zo is. Sta je bij een paal die het niet doet? Lees wat je dan kunt doen.

Locaties in Alphen aan den Rijn met laadpunten die langer dan 3 dagen defect zijn, de langste eerst
LocatieExploitantDefectHoe lang al
Parkeergarage CastellumStadhuisplein 1, alphen aan den rijnE-Flux by Road22 van 222 jaarvolgens de exploitant
Ruisdaelstraat 98Ruisdaelstraat 98, Alphen aan den RijnAllego1 van 24 maandenvolgens de exploitant
Polderpeil 310Polderpeil 310, Alphen aan den RijnCityCharging B.V.1 van 24 wekenvolgens de exploitant
Burg. Verheullaan 11Burg. Verheullaan 11, Koudekerk aan de RijnAllego1 van 22 wekenvolgens de exploitant
Polderpeil 294Polderpeil 294, Alphen aan den RijnAllego2 van 22 wekenvolgens de exploitant
Breitnerlaan 7Breitnerlaan 7, Hazerswoude-DorpQwello Benelux BV2 van 22 wekenvolgens de exploitant
Keizershof 94Keizershof 94, Alphen aan den RijnAllego1 van 44 dagenvolgens de exploitant

Wie beheert de laadpalen in Alphen aan den Rijn

Exploitanten in Alphen aan den Rijn

Op aantal laadpunten. De exploitant beheert de laadpaal en geeft de status door.

  • Allego484 (32%) · 237 locaties
  • Qwello Benelux BV452 (30%) · 226 locaties
  • CityCharging B.V.224 (15%) · 112 locaties
  • E-Flux by Road89 (6%) · 35 locaties
  • 50five87 (6%) · 41 locaties
  • Laadnet37 (2%) · 9 locaties
  • IP Charging37 (2%) · 5 locaties
  • StellaPower®28 (2%) · 14 locaties
  • 17 andere exploitanten76 (5%) · 25 locaties

Laadsnelheid

  • Normaal · onder 50 kW1.499 (99%)
  • Snel · 50 tot 150 kW5 (<1%)
  • Ultrasnel · 150 kW of meer10 (<1%)

Het vermogen van de paal, niet van je auto.

Stekkers

  • Type 21.499 (99%)
  • CCS14 (<1%)
  • CHAdeMO1 (<1%)

Een laadpunt met meer soorten stekkers telt bij elke soort mee.

Openbare laadpaal aanvragen in Alphen aan den Rijn

De gemeente noemt op haar website geen manier om zelf een laadpaal aan te vragen.

Wat de gemeente erover schrijft:

  • Palen komen waar ze nodig zijn: bij vaak bezette palen, in buurten met weinig laadpunten en naar de groei van het aantal elektrische auto's
  • Op de kaart staan bestaande en verwachte nieuwe palen
  • Per nieuwe paal een verkeersbesluit; bezwaar is mogelijk

Lees het hele verhaal bij de gemeente: Openbare laadpaal aanvragen

Gecontroleerd op de website van de gemeente Alphen aan den Rijn op 15 oktober 2026. Regels kunnen veranderen.

Buurgemeenten van Alphen aan den Rijn

De gemeenten die aan Alphen aan den Rijn grenzen, met hun aantal laadlocaties en laadpunten op hetzelfde moment.

Buurgemeenten van Alphen aan den Rijn met het aantal laadlocaties, laadpunten en het aandeel dat nu vrij is
GemeenteLocatiesLaadpuntenNu vrijPer 1.000 inwoners
Zoetermeer6571.79066%13,7
Lansingerland43598369%14,8
Zuidplas27664574%13,1
Waddinxveen21645666%12,8
Bodegraven-Reeuwijk21248169%12,9
Leiderdorp20749776%17,8
Nieuwkoop20742683%14,3
Kaag en Braassem16132073%10,9
Zoeterwoude2312557%12,1

Vrije laadpaal in Alphen aan den Rijn vinden

In de app zie je per laadpunt in Alphen aan den Rijn of het vrij is en hoe lang al. Is alles bezet, zet dan een melding: je krijgt een push zodra er een laadpunt vrijkomt, ook als de app dicht is.

Gratis en zonder account. Op een iPhone werken meldingen als je LaadAlert op je beginscherm zet.

Vragen over laden in Alphen aan den Rijn

Hoeveel openbare laadpalen zijn er in Alphen aan den Rijn?

In de gemeente Alphen aan den Rijn staan 704 publieke laadlocaties met samen 1.514 laadpunten. Dat is 12,9 laadpunten per 1.000 inwoners; in heel Nederland is dat 10,5.

Hoeveel laadpalen zijn er nu vrij in Alphen aan den Rijn?

Nu zijn er 1.144 vrij (76 procent), 292 bezet en 38 defect. Van 40 laadpunten geeft de exploitant geen status door. Dat was vandaag 17:07. Per laadpunt en per minuut zie je het in de app.

Waar kan ik snelladen in Alphen aan den Rijn?

15 laadpunten (minder dan 1 procent) laden met 50 kW of meer: 5 Snel en 10 Ultrasnel. De snelste locaties zijn Circle K Hazerswoude-Dorp (Ultrasnel · 400 kW), Tango Alphen a/d Rijn 1-2 (Ultrasnel · 300 kW) en Shell Azïelaan (Ultrasnel · 300 kW).

Wie beheert de laadpalen in Alphen aan den Rijn?

De meeste laadpunten in Alphen aan den Rijn zijn van Allego (484), Qwello Benelux BV (452) en CityCharging B.V. (224). In totaal zijn er 25 exploitanten actief.

Kan ik een openbare laadpaal aanvragen in Alphen aan den Rijn?

De gemeente noemt op haar website geen manier om zelf een laadpaal aan te vragen. Zie Openbare laadpaal aanvragen op de website van de gemeente (gecontroleerd op 15 oktober 2026).

Hoe actueel zijn deze cijfers?

De cijfers op deze pagina worden elk uur bijgewerkt; in de app elke minuut. De status komt van de exploitant van de laadpaal. Wat de statussen betekenen, lees je bij over de data.

Zo komen deze cijfers tot stand

De status is zoals de exploitant van de laadpaal die doorgeeft. LaadAlert kijkt elke minuut of er iets is veranderd; de cijfers op deze pagina worden elk uur bijgewerkt (laatst: vandaag 17:07). Alleen publieke laadpunten staan erin, geen laadpalen bij mensen thuis of op afgesloten terrein. Wat vrij, bezet, defect en onbekend betekenen, lees je bij over de data.

Bij welke gemeente en provincie een laadlocatie hoort, bepalen we met de officiële gemeentegrenzen van 2026, niet met de plaatsnaam in het adres. Gemeentegrenzen, kaartvormen en inwonertallen (1 januari 2026): © CBS en © Kadaster, CC BY 4.0. LaadAlert is niet verbonden aan de laadpaalexploitanten.