Naar de inhoud
128.289 laadpunten vrij · bijgewerkt 17:39

Gemeente Amersfoort · provincie Utrecht

Laadpalen in Amersfoort

In de gemeente Amersfoort staan 742 publieke laadlocaties met samen 1.881 laadpunten. Nu zijn er 1.217 vrij (65 procent), 527 bezet en 39 defect. Van 98 laadpunten geeft de exploitant geen status door.

cijfers van vandaag 17:07· deze pagina elk uur, de app elke minuut

Nu in Amersfoort

Laadpunten in Amersfoortvandaag 17:07
Vrij
1.217
Bezet
527
Defect
39
Onbekend
98

1.881 laadpunten op 742 locaties

Laadpunten per 1.000 inwoners
11,5Nederland: 10,5
Snelladen (50 kW of meer)
60 laadpunten3 procent
Grootste exploitant
Qwello Benelux BV33 procent van de laadpunten
Langer dan 3 dagen defect
19 laadpuntenop 11 locaties
Kaart van de laadlocaties in Amersfoort: 459 groepen van laadlocaties, waarvan 427 met nu minstens één vrij laadpunt.
  • minstens één laadpunt vrij
  • alles bezet
  • alleen defect
  • status onbekend
Elke stip is een groep laadlocaties binnen ongeveer 200 m; hoe groter de stip, hoe meer laadpunten. De exacte plekken en de status per laadpunt zie je in de app.

Grootste laadpleinen en snelladers in Amersfoort

60 laadpunten (3 procent) laden met 50 kW of meer: 6 Snel en 54 Ultrasnel. Tik op een locatie om in de app de status per laadpunt te zien.

De grootste laadpleinen in Amersfoort

De grootste laadpleinen in Amersfoort, met het aantal laadpunten en hoeveel er nu vrij zijn
LocatieExploitantLaadpuntenNu vrijHoogste vermogen
Eneco Royal HaskoningDHV AmersfoortLaan 1914 35, AmersfoortEneco5836 van 5822,1 kW
Laadnet Bosman BedrijvenOlympus 21, AmersfoortLaadnet3623 van 3622 kW
Euroweg 2Euroweg 2, Amersfoort50five2613 van 2611 kW
Laadnet Snellader LAMPAstronaut 30, AmersfoortLaadnet2215 van 2222 kW
IKEA AmersfoortEuroweg 101, AmersfoortE-Flux by Road2118 van 2122,1 kW
Eneco Van der Valk AmersfoortRuimtevaart 22, AmersfoortEneco2015 van 2022 kW
Q-Park Amersfoort Centrum MondriaanSoeverein 36, AmersfoortQ-Park Netherlands1816 van 1811 kW
Eneco Nefkens - MKB Lease - Amsterdamseweg 151Amsterdamseweg 151 A, AmersfoortEneco1810 van 1822,1 kW
Aspen - Van Asch van Wijckstraat Openbare ParkeergarageVan Asch van Wijckstraat 55, AmersfoortPluq183 van 1822,1 kW
Dierenpark "Amersfoort" B.V.Barchman Wuytierslaan 224, AmersfoortPluq181 van 1822,1 kW

Snelladers in Amersfoort

De snelste laadlocaties in Amersfoort, vanaf 50 kW, met hoeveel laadpunten er nu vrij zijn
LocatieExploitantLaadsnelheidNu vrij
Fastned NeerduistRijksweg A1, HooglandFastnedUltrasnel · 400 kW7 van 12
Shell Vissers de MiddelaarRijksweg A1 Nr. 1, AmersfoortTanxUltrasnel · 396 kW1 van 2
Esso De HoogekampBunschoterstraat 40, HooglandTanxUltrasnel · 352 kW3 van 4
Van der Valk Amersfoort A1Ruimtevaart 22-24, AmersfoortAllegoUltrasnel · 300 kW8 van 8
Fastned De SlaagDe Slaag A1, HooglangFastnedUltrasnel · 300 kW6 van 8
Gamma AmersfoortAmsterdamseweg 33, AmersfoortShell RechargeUltrasnel · 300 kW5 van 8
Fountain Fuel Amersfoort A28Windturbine 2, AmersfoortAllegoUltrasnel · 300 kW3 van 6
Circle K Amersfoort inz ZielhorstRondweg Oost 2, AmersfoortSpiriiUltrasnel · 300 kW3 van 3
Shell VathorstBoerderijenboulevard 101, AmersfoortShell RechargeUltrasnel · 300 kW3 van 3
Emiclaer Shopping CenterDe Koers, AmersfoortPowerGoUltrasnel · 150 kW0 van 2

Langer dan 3 dagen defect

19 laadpunten op 11 locaties in Amersfoort staan langer dan 3 dagen op defect. Hieronder de locaties waar dat het langst zo is. Sta je bij een paal die het niet doet? Lees wat je dan kunt doen.

Locaties in Amersfoort met laadpunten die langer dan 3 dagen defect zijn, de langste eerst
LocatieExploitantDefectHoe lang al
The Wing AmersfoortVan Asch van Wijckstraat 1-9, AmersfoortE-Flux by Road2 van 22 jaarvolgens de exploitant
Restaurant De Hebberd AmersfoortBergenboulevard 15, AmersfoortE-Flux by Road2 van 22 jaarvolgens de exploitant
Huzarenstraat 41Huzarenstraat 41, AmersfoortQwello Benelux BV2 van 29 maandenvolgens de exploitant
Laadnet De Vreeden Vastgoed BVXenonweg 5, AmersfoortLaadnet4 van 84 maandenvolgens de exploitant
Laadnet Pot Verhuizingen \/ Logistiek B.V.Databankweg 18, AmersfoortLaadnet1 van 43 maandenvolgens de exploitant
Paulinapolder 52Paulinapolder 52, AmersfoortAllego2 van 22 maandenvolgens de exploitant
Basicweg 11Basicweg 11, Amersfoort50five1 van 25 wekenvolgens de exploitant
De Velduil 161De Velduil 161, AmersfoortAllego2 van 22 wekenvolgens de exploitant
Argusvlinder 11Argusvlinder 11, AmersfoortDAEN Mobility1 van 12 wekenvolgens de exploitant
De Brand 3De Brand 3, AmersfoortOpcharge1 van 412 dagenvolgens de exploitant

Wie beheert de laadpalen in Amersfoort

Exploitanten in Amersfoort

Op aantal laadpunten. De exploitant beheert de laadpaal en geeft de status door.

  • Qwello Benelux BV620 (33%) · 310 locaties
  • Allego488 (26%) · 232 locaties
  • 50five190 (10%) · 70 locaties
  • Eneco123 (7%) · 12 locaties
  • Laadnet110 (6%) · 13 locaties
  • E-Flux by Road104 (6%) · 44 locaties
  • Pluq36 (2%) · 2 locaties
  • Q-Park Netherlands30 (2%) · 3 locaties
  • 17 andere exploitanten180 (10%) · 56 locaties

Laadsnelheid

  • Normaal · onder 50 kW1.821 (97%)
  • Snel · 50 tot 150 kW6 (<1%)
  • Ultrasnel · 150 kW of meer54 (3%)

Het vermogen van de paal, niet van je auto.

Stekkers

  • Type 21.821 (97%)
  • CCS56 (3%)
  • CHAdeMO6 (<1%)

Een laadpunt met meer soorten stekkers telt bij elke soort mee.

Openbare laadpaal aanvragen in Amersfoort

Nee, zelf een openbare laadpaal aanvragen kan hier niet (meer).

Wat de gemeente erover schrijft:

  • Een exploitant plaatst de palen; de gemeente gebruikt gegevens over het gebruik van bestaande palen om te bepalen waar extra laadpunten nodig zijn
  • Op de kaart staan bestaande palen, mogelijke plekken en palen die binnenkort komen; de kaart wordt elke week bijgewerkt

Lees het hele verhaal bij de gemeente: Opladen elektrische auto's

Gecontroleerd op de website van de gemeente Amersfoort op 15 oktober 2026. Regels kunnen veranderen.

Buurgemeenten van Amersfoort

De gemeenten die aan Amersfoort grenzen, met hun aantal laadlocaties en laadpunten op hetzelfde moment.

Buurgemeenten van Amersfoort met het aantal laadlocaties, laadpunten en het aandeel dat nu vrij is
GemeenteLocatiesLaadpuntenNu vrijPer 1.000 inwoners
Barneveld39992370%14,4
Zeist36487364%13,1
Nijkerk27860171%13,0
Soest22549170%10,3
Leusden15937865%11,7
Baarn9518564%7,3
Bunschoten8519470%8,5

Vrije laadpaal in Amersfoort vinden

In de app zie je per laadpunt in Amersfoort of het vrij is en hoe lang al. Is alles bezet, zet dan een melding: je krijgt een push zodra er een laadpunt vrijkomt, ook als de app dicht is.

Gratis en zonder account. Op een iPhone werken meldingen als je LaadAlert op je beginscherm zet.

Vragen over laden in Amersfoort

Hoeveel openbare laadpalen zijn er in Amersfoort?

In de gemeente Amersfoort staan 742 publieke laadlocaties met samen 1.881 laadpunten. Dat is 11,5 laadpunten per 1.000 inwoners; in heel Nederland is dat 10,5.

Hoeveel laadpalen zijn er nu vrij in Amersfoort?

Nu zijn er 1.217 vrij (65 procent), 527 bezet en 39 defect. Van 98 laadpunten geeft de exploitant geen status door. Dat was vandaag 17:07. Per laadpunt en per minuut zie je het in de app.

Waar kan ik snelladen in Amersfoort?

60 laadpunten (3 procent) laden met 50 kW of meer: 6 Snel en 54 Ultrasnel. De snelste locaties zijn Fastned Neerduist (Ultrasnel · 400 kW), Shell Vissers de Middelaar (Ultrasnel · 396 kW) en Esso De Hoogekamp (Ultrasnel · 352 kW).

Wie beheert de laadpalen in Amersfoort?

De meeste laadpunten in Amersfoort zijn van Qwello Benelux BV (620), Allego (488) en 50five (190). In totaal zijn er 25 exploitanten actief.

Kan ik een openbare laadpaal aanvragen in Amersfoort?

Nee, zelf een openbare laadpaal aanvragen kan hier niet (meer). Zie Opladen elektrische auto's op de website van de gemeente (gecontroleerd op 15 oktober 2026).

Hoe actueel zijn deze cijfers?

De cijfers op deze pagina worden elk uur bijgewerkt; in de app elke minuut. De status komt van de exploitant van de laadpaal. Wat de statussen betekenen, lees je bij over de data.

Zo komen deze cijfers tot stand

De status is zoals de exploitant van de laadpaal die doorgeeft. LaadAlert kijkt elke minuut of er iets is veranderd; de cijfers op deze pagina worden elk uur bijgewerkt (laatst: vandaag 17:07). Alleen publieke laadpunten staan erin, geen laadpalen bij mensen thuis of op afgesloten terrein. Wat vrij, bezet, defect en onbekend betekenen, lees je bij over de data.

Bij welke gemeente en provincie een laadlocatie hoort, bepalen we met de officiële gemeentegrenzen van 2026, niet met de plaatsnaam in het adres. Gemeentegrenzen, kaartvormen en inwonertallen (1 januari 2026): © CBS en © Kadaster, CC BY 4.0. LaadAlert is niet verbonden aan de laadpaalexploitanten.