Naar de inhoud
128.289 laadpunten vrij · bijgewerkt 17:39

Gemeente Haarlemmermeer · provincie Noord-Holland

Laadpalen in Haarlemmermeer

In de gemeente Haarlemmermeer staan 800 publieke laadlocaties met samen 2.161 laadpunten. Nu zijn er 1.113 vrij (52 procent), 683 bezet en 34 defect. Van 331 laadpunten geeft de exploitant geen status door.

cijfers van vandaag 17:07· deze pagina elk uur, de app elke minuut

Nu in Haarlemmermeer

Laadpunten in Haarlemmermeervandaag 17:07
Vrij
1.113
Bezet
683
Defect
34
Onbekend
331

2.161 laadpunten op 800 locaties

Laadpunten per 1.000 inwoners
12,9Nederland: 10,5
Snelladen (50 kW of meer)
135 laadpunten6 procent
Grootste exploitant
TotalEnergies19 procent van de laadpunten
Langer dan 3 dagen defect
20 laadpuntenop 8 locaties
Kaart van de laadlocaties in Haarlemmermeer: 243 groepen van laadlocaties, waarvan 226 met nu minstens één vrij laadpunt.
  • minstens één laadpunt vrij
  • alles bezet
  • alleen defect
  • status onbekend
Elke stip is een groep laadlocaties binnen ongeveer 500 m; hoe groter de stip, hoe meer laadpunten. De exacte plekken en de status per laadpunt zie je in de app.

Grootste laadpleinen en snelladers in Haarlemmermeer

135 laadpunten (6 procent) laden met 50 kW of meer: 25 Snel en 110 Ultrasnel. Tik op een locatie om in de app de status per laadpunt te zien.

De grootste laadpleinen in Haarlemmermeer

De grootste laadpleinen in Haarlemmermeer, met het aantal laadpunten en hoeveel er nu vrij zijn
LocatieExploitantLaadpuntenNu vrijHoogste vermogen
Q-Park Hoofddorp Spaarne GasthuisSpaarnepoort 2, HoofddorpQ-Park Netherlands300 van 3011 kW
NL Asset Management l Hoofddorp l CapellalaanCapellalaan 65, HoofddorpOpcharge2821 van 2822 kW
Laadnet SDB Vastgoed BVBeechavenue 140, Schiphol-RijkLaadnet2418 van 2422 kW
Schipholweg 275Schipholweg 275, BadhoevedorpTesla2410 van 24500 kW
Laadnet VenneperwegVenneperweg 905, Nieuw-vennepLaadnet182 van 1822 kW
Laadnet RéVé Vastgoed BVMelbournestraat 3, LijndenLaadnet1716 van 1722 kW
Eneco ASR Dutch Core Residential Fund BienvenueProfessor Johanna Westerdijkstraat 126, BadhoevedorpEneco1616 van 1611 kW
Eneco AAVest B.V.Boeing Avenue 8, Schiphol-RijkEneco1613 van 1611 kW
Raadhuisplein 3Raadhuisplein 3, HoofddorpAllego1610 van 1622,1 kW
Fastned Den Ruygen Hoek-WestDen Ruygen Hoek-West A4, HoofddorpFastned168 van 16400 kW

Snelladers in Haarlemmermeer

De snelste laadlocaties in Haarlemmermeer, vanaf 50 kW, met hoeveel laadpunten er nu vrij zijn
LocatieExploitantLaadsnelheidNu vrij
Schipholweg 275Schipholweg 275, BadhoevedorpTeslaUltrasnel · 500 kW10 van 24
Changing Lane nieuwChanging Lane 10, HoofddorpAlva Charging ServicesUltrasnel · 400,5 kW3 van 4
Fastned Den Ruygen Hoek-WestDen Ruygen Hoek-West A4, HoofddorpFastnedUltrasnel · 400 kW8 van 16
Circle K SchipholWestelijke Randweg 1, SchipholSpiriiUltrasnel · 400 kW8 van 10
Fastned Den Ruygen Hoek-OostDen Ruygen Hoek-Oost A4, RijsenhoutFastnedUltrasnel · 400 kW6 van 10
Circle K Den Ruygen HoekRijksweg A4 1, HoofddorpSpiriiUltrasnel · 400 kW4 van 4
T-Electric Pesetaweg Nieuw-VennepPesetaweg 14, Nieuw-VennepT-ElectricUltrasnel · 400 kW2 van 2
DCB CHARGE Schiphol (E-Truck)Changing Lane 10, HoofddorpE-Flux by RoadUltrasnel · 396 kW0 van 2
Lader 2 (360kW)Fokkerweg 171, Oude MeerNXT Charging SolutionsUltrasnel · 396 kW0 van 2
Lader 5 (360kW)Fokkerweg 171, OudemeerNXT Charging SolutionsUltrasnel · 396 kW1 van 2

Langer dan 3 dagen defect

20 laadpunten op 8 locaties in Haarlemmermeer staan langer dan 3 dagen op defect. Hieronder de locaties waar dat het langst zo is. Sta je bij een paal die het niet doet? Lees wat je dan kunt doen.

Locaties in Haarlemmermeer met laadpunten die langer dan 3 dagen defect zijn, de langste eerst
LocatieExploitantDefectHoe lang al
Regus HoofddorpBloemlaan 2, Hoofddorp50five1 van 105 wekenvolgens de exploitant
Haarlemmermeersche GolfclubSpieringweg 745, Cruquius50five1 van 45 wekenvolgens de exploitant
Wijkermeerstraat 31Wijkermeerstraat 31, Hoofddorp50five1 van 45 wekenvolgens de exploitant
Laadnet SDB Vastgoed BVBeechavenue 140, Schiphol-RijkLaadnet1 van 244 wekenvolgens de exploitant
Antareslaan 1Antareslaan 1, Hoofddorp50five1 van 42 wekenvolgens de exploitant
Eneco Transdev - Schiphol - CateringwegCateringweg 12, SchipholEneco1 van 146 dagenvolgens de exploitant
Laadnet Looye Kwekers BurgerveenVenneperweg 63, BurgerveenLaadnet12 van 143 dagenvolgens de exploitant
bp pulse HalfwegOude Haarlemmerstraatweg 5, Halfwegbp pulse2 van 23 dagenvolgens de exploitant

Wie beheert de laadpalen in Haarlemmermeer

Exploitanten in Haarlemmermeer

Op aantal laadpunten. De exploitant beheert de laadpaal en geeft de status door.

  • TotalEnergies406 (19%) · 201 locaties
  • 50five287 (13%) · 104 locaties
  • Vattenfall InCharge195 (9%) · 95 locaties
  • E-Flux by Road183 (8%) · 61 locaties
  • Eneco183 (8%) · 25 locaties
  • Ubitricity182 (8%) · 91 locaties
  • EQUANS177 (8%) · 78 locaties
  • Laadnet135 (6%) · 26 locaties
  • 24 andere exploitanten413 (19%) · 119 locaties

Laadsnelheid

  • Normaal · onder 50 kW2.026 (94%)
  • Snel · 50 tot 150 kW25 (1%)
  • Ultrasnel · 150 kW of meer110 (5%)

Het vermogen van de paal, niet van je auto.

Stekkers

  • Type 22.023 (94%)
  • CCS132 (6%)
  • CHAdeMO16 (<1%)

Een laadpunt met meer soorten stekkers telt bij elke soort mee.

Openbare laadpaal aanvragen in Haarlemmermeer

De gemeente noemt op haar website geen manier om zelf een laadpaal aan te vragen.

Wat de gemeente erover schrijft:

  • De gemeente maakte een kaart met voorgestelde locaties (verwachte vraag tot 2030, buurten met een tekort, geschiktheid); die liggen nu vast in 11 verkeersbesluiten
  • Een nieuwe paal komt er alleen als een bestaande paal in de buurt vaak wordt gebruikt, of om het netwerk compleet te maken
  • Bezwaar tegen een verkeersbesluit kan binnen 6 weken na publicatie

Lees het hele verhaal bij de gemeente: Nieuwe openbare laadpalen

Gecontroleerd op de website van de gemeente Haarlemmermeer op 15 oktober 2026. Regels kunnen veranderen.

Buurgemeenten van Haarlemmermeer

De gemeenten die aan Haarlemmermeer grenzen, met hun aantal laadlocaties en laadpunten op hetzelfde moment.

Buurgemeenten van Haarlemmermeer met het aantal laadlocaties, laadpunten en het aandeel dat nu vrij is
GemeenteLocatiesLaadpuntenNu vrijPer 1.000 inwoners
Amsterdam1.9557.77054%8,2
Amstelveen7071.75369%18,3
Haarlem5361.18450%7,0
Velsen27263964%9,1
Aalsmeer23149872%14,9
Teylingen17238775%10,0
Kaag en Braassem16132073%10,9
Heemstede15530276%11,0
Bloemendaal10420365%8,6
Hillegom8416783%7,2
Lisse8017868%7,5

Vrije laadpaal in Haarlemmermeer vinden

In de app zie je per laadpunt in Haarlemmermeer of het vrij is en hoe lang al. Is alles bezet, zet dan een melding: je krijgt een push zodra er een laadpunt vrijkomt, ook als de app dicht is.

Gratis en zonder account. Op een iPhone werken meldingen als je LaadAlert op je beginscherm zet.

Vragen over laden in Haarlemmermeer

Hoeveel openbare laadpalen zijn er in Haarlemmermeer?

In de gemeente Haarlemmermeer staan 800 publieke laadlocaties met samen 2.161 laadpunten. Dat is 12,9 laadpunten per 1.000 inwoners; in heel Nederland is dat 10,5.

Hoeveel laadpalen zijn er nu vrij in Haarlemmermeer?

Nu zijn er 1.113 vrij (52 procent), 683 bezet en 34 defect. Van 331 laadpunten geeft de exploitant geen status door. Dat was vandaag 17:07. Per laadpunt en per minuut zie je het in de app.

Waar kan ik snelladen in Haarlemmermeer?

135 laadpunten (6 procent) laden met 50 kW of meer: 25 Snel en 110 Ultrasnel. De snelste locaties zijn Schipholweg 275 (Ultrasnel · 500 kW), Changing Lane nieuw (Ultrasnel · 400,5 kW) en Fastned Den Ruygen Hoek-West (Ultrasnel · 400 kW).

Wie beheert de laadpalen in Haarlemmermeer?

De meeste laadpunten in Haarlemmermeer zijn van TotalEnergies (406), 50five (287) en Vattenfall InCharge (195). In totaal zijn er 32 exploitanten actief.

Kan ik een openbare laadpaal aanvragen in Haarlemmermeer?

De gemeente noemt op haar website geen manier om zelf een laadpaal aan te vragen. Zie Nieuwe openbare laadpalen op de website van de gemeente (gecontroleerd op 15 oktober 2026).

Hoe actueel zijn deze cijfers?

De cijfers op deze pagina worden elk uur bijgewerkt; in de app elke minuut. De status komt van de exploitant van de laadpaal. Wat de statussen betekenen, lees je bij over de data.

Zo komen deze cijfers tot stand

De status is zoals de exploitant van de laadpaal die doorgeeft. LaadAlert kijkt elke minuut of er iets is veranderd; de cijfers op deze pagina worden elk uur bijgewerkt (laatst: vandaag 17:07). Alleen publieke laadpunten staan erin, geen laadpalen bij mensen thuis of op afgesloten terrein. Wat vrij, bezet, defect en onbekend betekenen, lees je bij over de data.

Bij welke gemeente en provincie een laadlocatie hoort, bepalen we met de officiële gemeentegrenzen van 2026, niet met de plaatsnaam in het adres. Gemeentegrenzen, kaartvormen en inwonertallen (1 januari 2026): © CBS en © Kadaster, CC BY 4.0. LaadAlert is niet verbonden aan de laadpaalexploitanten.