Naar de inhoud
128.289 laadpunten vrij · bijgewerkt 17:39

Gemeente Dordrecht · provincie Zuid-Holland

Laadpalen in Dordrecht

In de gemeente Dordrecht staan 851 publieke laadlocaties met samen 1.902 laadpunten. Nu zijn er 1.530 vrij (80 procent), 314 bezet en 34 defect. Van 24 laadpunten geeft de exploitant geen status door.

cijfers van vandaag 17:07· deze pagina elk uur, de app elke minuut

Nu in Dordrecht

Laadpunten in Dordrechtvandaag 17:07
Vrij
1.530
Bezet
314
Defect
34
Onbekend
24

1.902 laadpunten op 851 locaties

Laadpunten per 1.000 inwoners
15,5Nederland: 10,5
Snelladen (50 kW of meer)
76 laadpunten4 procent
Grootste exploitant
Qwello Benelux BV27 procent van de laadpunten
Langer dan 3 dagen defect
24 laadpuntenop 6 locaties
Kaart van de laadlocaties in Dordrecht: 410 groepen van laadlocaties, waarvan 397 met nu minstens één vrij laadpunt.
  • minstens één laadpunt vrij
  • alles bezet
  • alleen defect
  • status onbekend
Elke stip is een groep laadlocaties binnen ongeveer 200 m; hoe groter de stip, hoe meer laadpunten. De exacte plekken en de status per laadpunt zie je in de app.

Grootste laadpleinen en snelladers in Dordrecht

76 laadpunten (4 procent) laden met 50 kW of meer: 16 Snel en 60 Ultrasnel. Tik op een locatie om in de app de status per laadpunt te zien.

De grootste laadpleinen in Dordrecht

De grootste laadpleinen in Dordrecht, met het aantal laadpunten en hoeveel er nu vrij zijn
LocatieExploitantLaadpuntenNu vrijHoogste vermogen
Croonwolter&dros DordrechtMijlweg 75, DordrechtSGM4027 van 4022 kW
Eneco Arcus Holding BV - DordrechtNijverheidstraat 4, DordrechtEneco2821 van 2822,1 kW
Van der Valk - Dordrecht - Charging StationsLaan van Europa 1600, DordrechtValk Energy2418 van 24200 kW
Laadnet Cegelec Infra BV - DordrechtLaan van Europa 450, DordrechtLaadnet236 van 2322 kW
bp pulse Laan der Verenigde Naties #1Laan der Verenigde Naties 113, Dordrechtbp pulse180 van 18150 kW
Laan van Europa 1600Laan van Europa 1600, DordrechtTesla168 van 16150 kW
Toermalijnring 600Toermalijnring 600, Dordrecht50five164 van 1611 kW
Eneco VolkerRail B.V. - DordrechtDonker Duyvisweg 75, DordrechtEneco1210 van 1211 kW
Toermalijnring 1500Toermalijnring 1500, Dordrechte-VOLTT87 van 822,1 kW
Q-Park Dordrecht DrievriendenhofKorte Kolfstraat 235, DordrechtQ-Park Netherlands86 van 813,8 kW

Snelladers in Dordrecht

De snelste laadlocaties in Dordrecht, vanaf 50 kW, met hoeveel laadpunten er nu vrij zijn
LocatieExploitantLaadsnelheidNu vrij
DCB CHARGE Dordrecht (E-Truck)Rijksstraatweg 124, DordrechtE-Flux by RoadUltrasnel · 360 kW1 van 4
Fastned De ZuidpuntDe Zuidpunt A16, DordrechtFastnedUltrasnel · 300 kW5 van 6
Tankstation DCBRijksstraatweg 124, DordrechtE.ON DriveUltrasnel · 300 kW5 van 6
Postillion Dordrecht A16Rijksstraatweg 30, DordrechtAllegoUltrasnel · 300 kW4 van 4
Van der Valk - Dordrecht - Charging StationsLaan van Europa 1600, DordrechtValk EnergyUltrasnel · 200 kW18 van 24
Shell De ZuidpuntA16 Rijksweg, DordrechtShell RechargeUltrasnel · 175 kW6 van 8
bp pulse Laan der Verenigde Naties #1Laan der Verenigde Naties 113, Dordrechtbp pulseUltrasnel · 150 kW0 van 18
Laan van Europa 1600Laan van Europa 1600, DordrechtTeslaUltrasnel · 150 kW8 van 16
bp pulse DubbeldamProvincialeweg 11, Dordrechtbp pulseUltrasnel · 150 kW2 van 2
bp pulse De LeeuwLeeuwstraat 4, Dordrechtbp pulseUltrasnel · 150 kW1 van 2

Langer dan 3 dagen defect

24 laadpunten op 6 locaties in Dordrecht staan langer dan 3 dagen op defect. Hieronder de locaties waar dat het langst zo is. Sta je bij een paal die het niet doet? Lees wat je dan kunt doen.

Locaties in Dordrecht met laadpunten die langer dan 3 dagen defect zijn, de langste eerst
LocatieExploitantDefectHoe lang al
Tankstation DCBRijksstraatweg 124, DordrechtE.ON Drive1 van 62 maandenvolgens de exploitant
Eneco VolkerRail B.V. - DordrechtDonker Duyvisweg 75, DordrechtEneco2 van 125 wekenvolgens de exploitant
Van der Valk - Dordrecht - Charging StationsLaan van Europa 1600, DordrechtValk Energy1 van 244 wekenvolgens de exploitant
Johan Wagenaarstraat 44Johan Wagenaarstraat 44, DordrechtAllego1 van 22 wekenvolgens de exploitant
Keerweer 42Keerweer 42, DordrechtAllego1 van 213 dagenvolgens de exploitant
bp pulse Laan der Verenigde Naties #1Laan der Verenigde Naties 113, Dordrechtbp pulse18 van 1810 dagenvolgens de exploitant

Wie beheert de laadpalen in Dordrecht

Exploitanten in Dordrecht

Op aantal laadpunten. De exploitant beheert de laadpaal en geeft de status door.

  • Qwello Benelux BV521 (27%) · 261 locaties
  • Allego380 (20%) · 187 locaties
  • E-Flux by Road273 (14%) · 141 locaties
  • CityCharging B.V.262 (14%) · 131 locaties
  • StellaPower®86 (5%) · 43 locaties
  • Eneco62 (3%) · 8 locaties
  • 50five52 (3%) · 23 locaties
  • SGM44 (2%) · 2 locaties
  • 18 andere exploitanten222 (12%) · 55 locaties

Laadsnelheid

  • Normaal · onder 50 kW1.826 (96%)
  • Snel · 50 tot 150 kW16 (<1%)
  • Ultrasnel · 150 kW of meer60 (3%)

Het vermogen van de paal, niet van je auto.

Stekkers

  • Type 21.841 (97%)
  • CCS64 (3%)
  • CHAdeMO15 (<1%)
  • Andere stekker2 (<1%)

Een laadpunt met meer soorten stekkers telt bij elke soort mee.

Openbare laadpaal aanvragen in Dordrecht

De gemeente noemt op haar website geen manier om zelf een laadpaal aan te vragen.

Wat de gemeente erover schrijft:

  • De gemeente heeft op basis van onderzoek geschikte plekken tot 2030 op een plankaart gezet
  • Niet op elke geplande plek komt op korte termijn een paal
  • Bij veel gebruik van een bestaande paal plaatst de gemeente er een bij

Lees het hele verhaal bij de gemeente: Laadpalen voor elektrische auto's

Gecontroleerd op de website van de gemeente Dordrecht op 15 oktober 2026. Regels kunnen veranderen.

Buurgemeenten van Dordrecht

De gemeenten die aan Dordrecht grenzen, met hun aantal laadlocaties en laadpunten op hetzelfde moment.

Buurgemeenten van Dordrecht met het aantal laadlocaties, laadpunten en het aandeel dat nu vrij is
GemeenteLocatiesLaadpuntenNu vrijPer 1.000 inwoners
Hoeksche Waard5121.11370%12,2
Zwijndrecht27958479%13,0
Moerdijk27067572%17,5
Papendrecht22947779%14,8
Drimmelen16330876%10,8
Altena15431873%5,4
Sliedrecht15232974%12,4
Hardinxveld-Giessendam11526981%13,9

Vrije laadpaal in Dordrecht vinden

In de app zie je per laadpunt in Dordrecht of het vrij is en hoe lang al. Is alles bezet, zet dan een melding: je krijgt een push zodra er een laadpunt vrijkomt, ook als de app dicht is.

Gratis en zonder account. Op een iPhone werken meldingen als je LaadAlert op je beginscherm zet.

Vragen over laden in Dordrecht

Hoeveel openbare laadpalen zijn er in Dordrecht?

In de gemeente Dordrecht staan 851 publieke laadlocaties met samen 1.902 laadpunten. Dat is 15,5 laadpunten per 1.000 inwoners; in heel Nederland is dat 10,5.

Hoeveel laadpalen zijn er nu vrij in Dordrecht?

Nu zijn er 1.530 vrij (80 procent), 314 bezet en 34 defect. Van 24 laadpunten geeft de exploitant geen status door. Dat was vandaag 17:07. Per laadpunt en per minuut zie je het in de app.

Waar kan ik snelladen in Dordrecht?

76 laadpunten (4 procent) laden met 50 kW of meer: 16 Snel en 60 Ultrasnel. De snelste locaties zijn DCB CHARGE Dordrecht (E-Truck) (Ultrasnel · 360 kW), Fastned De Zuidpunt (Ultrasnel · 300 kW) en Tankstation DCB (Ultrasnel · 300 kW).

Wie beheert de laadpalen in Dordrecht?

De meeste laadpunten in Dordrecht zijn van Qwello Benelux BV (521), Allego (380) en E-Flux by Road (273). In totaal zijn er 26 exploitanten actief.

Kan ik een openbare laadpaal aanvragen in Dordrecht?

De gemeente noemt op haar website geen manier om zelf een laadpaal aan te vragen. Zie Laadpalen voor elektrische auto's op de website van de gemeente (gecontroleerd op 15 oktober 2026).

Hoe actueel zijn deze cijfers?

De cijfers op deze pagina worden elk uur bijgewerkt; in de app elke minuut. De status komt van de exploitant van de laadpaal. Wat de statussen betekenen, lees je bij over de data.

Zo komen deze cijfers tot stand

De status is zoals de exploitant van de laadpaal die doorgeeft. LaadAlert kijkt elke minuut of er iets is veranderd; de cijfers op deze pagina worden elk uur bijgewerkt (laatst: vandaag 17:07). Alleen publieke laadpunten staan erin, geen laadpalen bij mensen thuis of op afgesloten terrein. Wat vrij, bezet, defect en onbekend betekenen, lees je bij over de data.

Bij welke gemeente en provincie een laadlocatie hoort, bepalen we met de officiële gemeentegrenzen van 2026, niet met de plaatsnaam in het adres. Gemeentegrenzen, kaartvormen en inwonertallen (1 januari 2026): © CBS en © Kadaster, CC BY 4.0. LaadAlert is niet verbonden aan de laadpaalexploitanten.