Naar de inhoud
128.289 laadpunten vrij · bijgewerkt 17:39

Gemeente Leiden · provincie Zuid-Holland

Laadpalen in Leiden

In de gemeente Leiden staan 709 publieke laadlocaties met samen 1.705 laadpunten. Nu zijn er 1.304 vrij (76 procent), 336 bezet en 13 defect. Van 52 laadpunten geeft de exploitant geen status door.

cijfers van vandaag 17:07· deze pagina elk uur, de app elke minuut

Nu in Leiden

Laadpunten in Leidenvandaag 17:07
Vrij
1.304
Bezet
336
Defect
13
Onbekend
52

1.705 laadpunten op 709 locaties

Laadpunten per 1.000 inwoners
13,1Nederland: 10,5
Snelladen (50 kW of meer)
0 laadpunten0 procent
Grootste exploitant
Allego28 procent van de laadpunten
Langer dan 3 dagen defect
6 laadpuntenop 5 locaties
Kaart van de laadlocaties in Leiden: 514 groepen van laadlocaties, waarvan 495 met nu minstens één vrij laadpunt.
  • minstens één laadpunt vrij
  • alles bezet
  • alleen defect
  • status onbekend
Elke stip is een groep laadlocaties binnen ongeveer 100 m; hoe groter de stip, hoe meer laadpunten. De exacte plekken en de status per laadpunt zie je in de app.

Grootste laadpleinen en snelladers in Leiden

Er is hier nu geen laadpunt van 50 kW of meer. Tik op een locatie om in de app de status per laadpunt te zien.

De grootste laadpleinen in Leiden

De grootste laadpleinen in Leiden, met het aantal laadpunten en hoeveel er nu vrij zijn
LocatieExploitantLaadpuntenNu vrijHoogste vermogen
Den Hartog Charging B.V. DHZE AC begane grond - NaturalisMendelweg 1P, LeidenDen Hartog Charging B.V.6036 van 6022,1 kW
Heerema Marine Contractors NederlandVondellaan 47, Leiden50five265 van 2622,1 kW
EQUANS Parkeergarages LeidenKorevaarstraat 26, LeidenEQUANS2519 van 2511 kW
Parkeergarage RijnvesteSandifortdreef 25, LeidenE-Flux by Road2413 van 2412,4 kW
Den Hartog Charging B.V. DHZE AC 4de verdieping - NaturalisMendelweg 1P, LeidenDen Hartog Charging B.V.2019 van 2022,1 kW
ECC LeidenHaagse Schouwweg 10, LeidenPluq1810 van 1822,1 kW
AirbusMendelweg 30, Leiden50five114 van 1122,1 kW
Sylviusweg 71Sylviusweg 71, Leiden50five101 van 1010,4 kW
Laadnet St Hogeschool LeidenZernikedreef 11, LeidenLaadnet101 van 1022 kW
Schipholweg 3Schipholweg 3, Leiden50five86 van 813,8 kW

Snelladers in Leiden

Er is hier nu geen laadlocatie met een laadpunt van 50 kW of meer.

Langer dan 3 dagen defect

6 laadpunten op 5 locaties in Leiden staan langer dan 3 dagen op defect. Hieronder de locaties waar dat het langst zo is. Sta je bij een paal die het niet doet? Lees wat je dan kunt doen.

Locaties in Leiden met laadpunten die langer dan 3 dagen defect zijn, de langste eerst
LocatieExploitantDefectHoe lang al
Pieter van der Aastraat 7Pieter van der Aastraat 7, LeidenQwello Benelux BV2 van 28 wekenvolgens de exploitant
Project Bargelaan 2-32 / Aroundtown Management NLBargelaan 2-32, Leiden50five1 van 65 wekenvolgens de exploitant
Kanaalpark 140Kanaalpark 140, Leiden50five1 van 75 wekenvolgens de exploitant
Kanaalpark 140Kanaalpark 140, Leiden50five1 van 15 wekenvolgens de exploitant
Ida de Leeuwstraat 51Ida de Leeuwstraat 51, LeidenStellaPower®1 van 24 wekenvolgens de exploitant

Wie beheert de laadpalen in Leiden

Exploitanten in Leiden

Op aantal laadpunten. De exploitant beheert de laadpaal en geeft de status door.

  • Allego484 (28%) · 230 locaties
  • Qwello Benelux BV417 (24%) · 209 locaties
  • E-Flux by Road205 (12%) · 82 locaties
  • CityCharging B.V.148 (9%) · 74 locaties
  • Den Hartog Charging B.V.126 (7%) · 25 locaties
  • 50five108 (6%) · 23 locaties
  • StellaPower®68 (4%) · 33 locaties
  • EQUANS45 (3%) · 5 locaties
  • 12 andere exploitanten104 (6%) · 28 locaties

Laadsnelheid

  • Normaal · onder 50 kW1.705 (100%)
  • Snel · 50 tot 150 kW0 (0%)
  • Ultrasnel · 150 kW of meer0 (0%)

Het vermogen van de paal, niet van je auto.

Stekkers

  • Type 21.703 (100%)
  • CCS0 (0%)
  • CHAdeMO0 (0%)
  • Andere stekker2 (<1%)

Een laadpunt met meer soorten stekkers telt bij elke soort mee.

Buurgemeenten van Leiden

De gemeenten die aan Leiden grenzen, met hun aantal laadlocaties en laadpunten op hetzelfde moment.

Buurgemeenten van Leiden met het aantal laadlocaties, laadpunten en het aandeel dat nu vrij is
GemeenteLocatiesLaadpuntenNu vrijPer 1.000 inwoners
Katwijk43187682%13,0
Leidschendam-Voorburg39194263%11,9
Leiderdorp20749776%17,8
Oegstgeest19939380%15,1
Wassenaar17536773%13,1
Teylingen17238775%10,0
Voorschoten13128068%10,8
Zoeterwoude2312557%12,1

Vrije laadpaal in Leiden vinden

In de app zie je per laadpunt in Leiden of het vrij is en hoe lang al. Is alles bezet, zet dan een melding: je krijgt een push zodra er een laadpunt vrijkomt, ook als de app dicht is.

Gratis en zonder account. Op een iPhone werken meldingen als je LaadAlert op je beginscherm zet.

Vragen over laden in Leiden

Hoeveel openbare laadpalen zijn er in Leiden?

In de gemeente Leiden staan 709 publieke laadlocaties met samen 1.705 laadpunten. Dat is 13,1 laadpunten per 1.000 inwoners; in heel Nederland is dat 10,5.

Hoeveel laadpalen zijn er nu vrij in Leiden?

Nu zijn er 1.304 vrij (76 procent), 336 bezet en 13 defect. Van 52 laadpunten geeft de exploitant geen status door. Dat was vandaag 17:07. Per laadpunt en per minuut zie je het in de app.

Waar kan ik snelladen in Leiden?

In Leiden is nu geen laadlocatie met een laadpunt van 50 kW of meer.

Wie beheert de laadpalen in Leiden?

De meeste laadpunten in Leiden zijn van Allego (484), Qwello Benelux BV (417) en E-Flux by Road (205). In totaal zijn er 20 exploitanten actief.

Hoe actueel zijn deze cijfers?

De cijfers op deze pagina worden elk uur bijgewerkt; in de app elke minuut. De status komt van de exploitant van de laadpaal. Wat de statussen betekenen, lees je bij over de data.

Zo komen deze cijfers tot stand

De status is zoals de exploitant van de laadpaal die doorgeeft. LaadAlert kijkt elke minuut of er iets is veranderd; de cijfers op deze pagina worden elk uur bijgewerkt (laatst: vandaag 17:07). Alleen publieke laadpunten staan erin, geen laadpalen bij mensen thuis of op afgesloten terrein. Wat vrij, bezet, defect en onbekend betekenen, lees je bij over de data.

Bij welke gemeente en provincie een laadlocatie hoort, bepalen we met de officiële gemeentegrenzen van 2026, niet met de plaatsnaam in het adres. Gemeentegrenzen, kaartvormen en inwonertallen (1 januari 2026): © CBS en © Kadaster, CC BY 4.0. LaadAlert is niet verbonden aan de laadpaalexploitanten.