Naar de inhoud
124.987 laadpunten vrij · bijgewerkt 21:18

Gemeente Groningen · provincie Groningen

Laadpalen in Groningen

In de gemeente Groningen staan 817 publieke laadlocaties met samen 2.159 laadpunten. Nu zijn er 1.521 vrij (70 procent), 443 bezet en 40 defect. Van 155 laadpunten geeft de exploitant geen status door.

cijfers van vandaag 21:07· deze pagina elk uur, de app elke minuut

Nu in Groningen

Laadpunten in Groningenvandaag 21:07
Vrij
1.521
Bezet
443
Defect
40
Onbekend
155

2.159 laadpunten op 817 locaties

Laadpunten per 1.000 inwoners
8,8Nederland: 10,6
Snelladen (50 kW of meer)
73 laadpunten3 procent
Grootste exploitant
Allego33 procent van de laadpunten
Langer dan 3 dagen defect
20 laadpuntenop 16 locaties
Kaart van de laadlocaties in Groningen: 238 groepen van laadlocaties, waarvan 231 met nu minstens één vrij laadpunt.
  • minstens één laadpunt vrij
  • alles bezet
  • alleen defect
  • status onbekend
Elke stip is een groep laadlocaties binnen ongeveer 500 m; hoe groter de stip, hoe meer laadpunten. De exacte plekken en de status per laadpunt zie je in de app.

Grootste laadpleinen en snelladers in Groningen

73 laadpunten (3 procent) laden met 50 kW of meer: 23 Snel en 50 Ultrasnel. Tik op een locatie om in de app de status per laadpunt te zien.

De grootste laadpleinen in Groningen

De grootste laadpleinen in Groningen, met het aantal laadpunten en hoeveel er nu vrij zijn
LocatieExploitantLaadpuntenNu vrijHoogste vermogen
Schoolstraat 16Schoolstraat 16, Groningen50five3514 van 3522,1 kW
Damsterplein 5Damsterplein 5, Groningen50five2819 van 2811 kW
Eneco Terwolde - GroningenOsloweg 147, GroningenEneco2414 van 2422 kW
Q-Park Groningen WesterhavenWesterhaven 17, GroningenQ-Park Netherlands2320 van 2311 kW
Q-Park Groningen OssenmarktSpilsluizen 25, GroningenQ-Park Netherlands2314 van 2311 kW
Fluctis DE STEK (Verzamelkantoor)Euvelgunnerweg 25A, GroningenFluctis2215 van 2211 kW
Bloemsingel 8Bloemsingel 8, Groningen50five220 van 2211 kW
Zernikelaan 14Zernikelaan 14, Groningen50five2020 van 2011 kW
Eemsgolaan 1-3Eemsgolaan 1-3, Groningen50five1818 van 1811 kW
Boumaboulevard 115Boumaboulevard 115, Groningen50five1813 van 1811 kW

Snelladers in Groningen

De snelste laadlocaties in Groningen, vanaf 50 kW, met hoeveel laadpunten er nu vrij zijn
LocatieExploitantLaadsnelheidNu vrij
Tango Groningenlaan 7-8-9Groningenlaan 1940-1945 300, GroningenTango electricUltrasnel · 400 kW9 van 9
T-Electric PeizerwegPeizerweg 97, GroningenT-ElectricUltrasnel · 400 kW2 van 4
Circle K Groningen - BeijumAmkemaheerd 3, GroningenSpiriiUltrasnel · 400 kW3 van 3
Jumbo 6594 Groningen ReitdiephavenReitdiephaven 277, GroningenPowerGoUltrasnel · 320 kW2 van 2
Tango Groningen-Zuiderweg 7-8-9Zuiderweg 409A, GroningenTango electricUltrasnel · 300 kW9 van 9
Fastned Witte MolenWitte Molen A28, HarenFastnedUltrasnel · 300 kW7 van 8
Shell Witte MolenRijksweg A28/E232 WZ, HarenShell RechargeUltrasnel · 300 kW3 van 3
Groningen WinschoterwegBornholmstraat, GroningenAlva Charging ServicesUltrasnel · 300 kW2 van 2
Osloweg 139Osloweg 139, GroningenJOLT EnergyUltrasnel · 300 kW2 van 2
Pop Dijkemaweg 31APop Dijkemaweg 31A, GroningenJOLT EnergyUltrasnel · 300 kW2 van 2

Langer dan 3 dagen defect

20 laadpunten op 16 locaties in Groningen staan langer dan 3 dagen op defect. Hieronder de locaties waar dat het langst zo is. Sta je bij een paal die het niet doet? Lees wat je dan kunt doen.

Locaties in Groningen met laadpunten die langer dan 3 dagen defect zijn, de langste eerst
LocatieExploitantDefectHoe lang al
Moermanskweg 2Moermanskweg 2, GroningenDAEN Mobility2 van 27 maandenvolgens de exploitant
Wierdijk 21Wierdijk 21, MeerstadDAEN Mobility1 van 17 maandenvolgens de exploitant
Laadnet Dekker Struik Installatietechniek B.V.Olgerweg 17A, GroningenLaadnet1 van 44 maandenvolgens de exploitant
Fluctis DE STEK (Verzamelkantoor)Euvelgunnerweg 25A, GroningenFluctis1 van 222 maandenvolgens de exploitant
Gotenburgweg 14Gotenburgweg 14, GroningenEneco1 van 46 wekenvolgens de exploitant
Hornbach Groningen N46Groningerweg 45, GroningenAllego1 van 26 wekenvolgens de exploitant
Laadnet Motorcycle StorehouseGotenburgweg 46, GroningenLaadnet1 van 45 wekenvolgens de exploitant
P+R Kardinge KardingerpleinKardingerplein 1, GroningenAllego1 van 85 wekenvolgens de exploitant
Pleiadenlaan 4Pleiadenlaan 4, GroningenAllego2 van 24 wekenvolgens de exploitant
Eneco BMW Groningen - Delta UFCKieler Bocht 13, GroningenEneco1 van 33 wekenvolgens de exploitant

Wie beheert de laadpalen in Groningen

Exploitanten in Groningen

Op aantal laadpunten. De exploitant beheert de laadpaal en geeft de status door.

  • Allego716 (33%) · 339 locaties
  • Heijmans518 (24%) · 255 locaties
  • 50five328 (15%) · 79 locaties
  • E-Flux by Road140 (6%) · 47 locaties
  • Laadnet119 (6%) · 25 locaties
  • Eneco100 (5%) · 19 locaties
  • Q-Park Netherlands64 (3%) · 4 locaties
  • Fluctis22 (1%) · 1 locatie
  • 20 andere exploitanten152 (7%) · 48 locaties

Laadsnelheid

  • Normaal · onder 50 kW2.086 (97%)
  • Snel · 50 tot 150 kW23 (1%)
  • Ultrasnel · 150 kW of meer50 (2%)

Het vermogen van de paal, niet van je auto.

Stekkers

  • Type 22.088 (97%)
  • CCS60 (3%)
  • CHAdeMO17 (<1%)

Een laadpunt met meer soorten stekkers telt bij elke soort mee.

Openbare laadpaal aanvragen in Groningen

Ja, je kunt een openbare laadpaal aanvragen.

Wie in de gemeente woont of er minstens 20 uur per week werkt (of dat binnen 3 maanden gaat doen) en geen eigen parkeerplek heeft.

Voorwaarden volgens de gemeente:

  • De auto rijdt volgens de fabrikant minimaal 50 km elektrisch
  • Geen eigen parkeerplek; de auto staat op straat
  • Binnen 250 meter van het adres (in de binnenstad 500 meter) is of komt geen openbare paal; een extra paal komt er alleen als de bestaande aantoonbaar veel wordt gebruikt
  • De gemeente vraagt eerst te reageren op de voorgestelde nieuwe locaties (elke 3 maanden een ronde van 2 weken) en dan pas aan te vragen

Lees het hele verhaal bij de gemeente: Denk mee over locaties voor nieuwe laadpalen Aanvragen doe je via laadpaalnodig.nl.

Gecontroleerd op de website van de gemeente Groningen op 15 oktober 2026. Regels kunnen veranderen.

Buurgemeenten van Groningen

De gemeenten die aan Groningen grenzen, met hun aantal laadlocaties en laadpunten op hetzelfde moment.

Buurgemeenten van Groningen met het aantal laadlocaties, laadpunten en het aandeel dat nu vrij is
GemeenteLocatiesLaadpuntenNu vrijPer 1.000 inwoners
Eemsdelta13232983%7,3
Westerkwartier12629380%4,5
Midden-Groningen11428983%4,7
Het Hogeland9925684%5,3
Noordenveld6813386%4,2
Tynaarlo6216375%4,6

Vrije laadpaal in Groningen vinden

In de app zie je per laadpunt in Groningen of het vrij is en hoe lang al. Is alles bezet, zet dan een melding: je krijgt een push zodra er een laadpunt vrijkomt, ook als de app dicht is. Rij je naar een vrij laadpunt, dan hoor je met een melding als bezet of iemand je voor is.

Gratis en zonder account. Op een iPhone werken meldingen als je LaadAlert op je beginscherm zet.

Vragen over laden in Groningen

Hoeveel openbare laadpalen zijn er in Groningen?

In de gemeente Groningen staan 817 publieke laadlocaties met samen 2.159 laadpunten. Dat is 8,8 laadpunten per 1.000 inwoners; in heel Nederland is dat 10,6.

Hoeveel laadpalen zijn er nu vrij in Groningen?

Nu zijn er 1.521 vrij (70 procent), 443 bezet en 40 defect. Van 155 laadpunten geeft de exploitant geen status door. Dat was vandaag 21:07. Per laadpunt en per minuut zie je het in de app.

Waar kan ik snelladen in Groningen?

73 laadpunten (3 procent) laden met 50 kW of meer: 23 Snel en 50 Ultrasnel. De snelste locaties zijn Tango Groningenlaan 7-8-9 (Ultrasnel · 400 kW), T-Electric Peizerweg (Ultrasnel · 400 kW) en Circle K Groningen - Beijum (Ultrasnel · 400 kW).

Wie beheert de laadpalen in Groningen?

De meeste laadpunten in Groningen zijn van Allego (716), Heijmans (518) en 50five (328). In totaal zijn er 28 exploitanten actief.

Kan ik een openbare laadpaal aanvragen in Groningen?

Ja, je kunt een openbare laadpaal aanvragen. Zie Denk mee over locaties voor nieuwe laadpalen op de website van de gemeente (gecontroleerd op 15 oktober 2026).

Hoe actueel zijn deze cijfers?

De cijfers op deze pagina worden elk uur bijgewerkt; in de app elke minuut. De status komt van de exploitant van de laadpaal. Wat de statussen betekenen, lees je bij over de data.

Zo komen deze cijfers tot stand

De status is zoals de exploitant van de laadpaal die doorgeeft. LaadAlert kijkt elke minuut of er iets is veranderd; de cijfers op deze pagina worden elk uur bijgewerkt (laatst: vandaag 21:07). Alleen publieke laadpunten staan erin, geen laadpalen bij mensen thuis of op afgesloten terrein. Wat vrij, bezet, defect en onbekend betekenen, lees je bij over de data.

Bij welke gemeente en provincie een laadlocatie hoort, bepalen we met de officiële gemeentegrenzen van 2026, niet met de plaatsnaam in het adres. Gemeentegrenzen, kaartvormen en inwonertallen (1 januari 2026): © CBS en © Kadaster, CC BY 4.0. LaadAlert is niet verbonden aan de laadpaalexploitanten.