Naar de inhoud
128.289 laadpunten vrij · bijgewerkt 17:39

Gemeente Amstelveen · provincie Noord-Holland

Laadpalen in Amstelveen

In de gemeente Amstelveen staan 707 publieke laadlocaties met samen 1.753 laadpunten. Nu zijn er 1.206 vrij (69 procent), 400 bezet en 28 defect. Van 119 laadpunten geeft de exploitant geen status door.

cijfers van vandaag 17:07· deze pagina elk uur, de app elke minuut

Nu in Amstelveen

Laadpunten in Amstelveenvandaag 17:07
Vrij
1.206
Bezet
400
Defect
28
Onbekend
119

1.753 laadpunten op 707 locaties

Laadpunten per 1.000 inwoners
18,3Nederland: 10,5
Snelladen (50 kW of meer)
8 laadpuntenminder dan 1 procent
Grootste exploitant
Qwello Benelux BV32 procent van de laadpunten
Langer dan 3 dagen defect
11 laadpuntenop 5 locaties
Kaart van de laadlocaties in Amstelveen: 307 groepen van laadlocaties, waarvan 296 met nu minstens één vrij laadpunt.
  • minstens één laadpunt vrij
  • alles bezet
  • alleen defect
  • status onbekend
Elke stip is een groep laadlocaties binnen ongeveer 200 m; hoe groter de stip, hoe meer laadpunten. De exacte plekken en de status per laadpunt zie je in de app.

Grootste laadpleinen en snelladers in Amstelveen

8 laadpunten (minder dan 1 procent) laden met 50 kW of meer: 6 Snel en 2 Ultrasnel. Tik op een locatie om in de app de status per laadpunt te zien.

De grootste laadpleinen in Amstelveen

De grootste laadpleinen in Amstelveen, met het aantal laadpunten en hoeveel er nu vrij zijn
LocatieExploitantLaadpuntenNu vrijHoogste vermogen
Laan van Langerhuize 1Laan van Langerhuize 1, Amstelveen50five576 van 5711 kW
Laadnet VVE 8795 Biesbosch AmstelveenBiesbosch 225, AmstelveenLaadnet4938 van 4922 kW
Bovenkerkerweg 59Bovenkerkerweg 59, AmstelveenEneco4126 van 4122 kW
Q-Park Amstelveen BuitenpleinBuitenplein 101, AmstelveenQ-Park Netherlands3315 van 3311 kW
Eleanor Rooseveltlaan 1Eleanor Rooseveltlaan 1, AmstelveenVattenfall InCharge2216 van 2211 kW
Q-Park Amstelveen HandelspleinHandelsweg 51, AmstelveenQ-Park Netherlands2013 van 2011 kW
Professor W.H. Keesomlaan 1Professor W.H. Keesomlaan 1, AmstelveenOpcharge189 van 1822 kW
Eneco Westfield Mall of the Netherlands - Stadshart Amstelveen - SchouwburggarageRembrandweg 41 2, AmstelveenEneco178 van 1722 kW
Bovenkerkerweg 6-8 6-8Bovenkerkerweg 6-8 6-8, AmstelveenTango electric160 van 1622,1 kW
Eneco KLM - Hoofdkantoor - gebouw 702 & 712Amsterdamseweg 55, AmstelveenEneco1410 van 1411 kW

Snelladers in Amstelveen

De snelste laadlocaties in Amstelveen, vanaf 50 kW, met hoeveel laadpunten er nu vrij zijn
LocatieExploitantLaadsnelheidNu vrij
Asserring 188Asserring 188, AmstelveenNXT50FiveUltrasnel · 300 kW2 van 2
NXT 50five - Amstelveen - Eleanor Rooseveltlaan 82 - DCEleanor Roosenveltlaan 82, AmstelveenNXT50FiveSnel · 78 kW2 van 2
Patrimoniumlaan 2Patrimoniumlaan 2, AmstelveenNXT50FiveSnel · 78 kW1 van 2
Stadstuinen 61Stadstuinen 61, AmstelveenTotalEnergiesSnel · 50 kW1 van 2

Langer dan 3 dagen defect

11 laadpunten op 5 locaties in Amstelveen staan langer dan 3 dagen op defect. Hieronder de locaties waar dat het langst zo is. Sta je bij een paal die het niet doet? Lees wat je dan kunt doen.

Locaties in Amstelveen met laadpunten die langer dan 3 dagen defect zijn, de langste eerst
LocatieExploitantDefectHoe lang al
Lizzy Ansinghhof 15Lizzy Ansinghhof 15, AmstelveenAllego1 van 28 maandenvolgens de exploitant
Laadnet VVE 8795 Biesbosch AmstelveenBiesbosch 225, AmstelveenLaadnet2 van 494 maandenvolgens de exploitant
Laan van Langerhuize 1Laan van Langerhuize 1, Amstelveen50five6 van 575 wekenvolgens de exploitant
Evidensia AmsterdamDe Oude Molen 2, Amstelveen50five1 van 25 wekenvolgens de exploitant
Professor E.M. Meijerslaan 1Professor E.M. Meijerslaan 1, Amstelveen50five1 van 14 wekenvolgens de exploitant

Wie beheert de laadpalen in Amstelveen

Exploitanten in Amstelveen

Op aantal laadpunten. De exploitant beheert de laadpaal en geeft de status door.

  • Qwello Benelux BV564 (32%) · 282 locaties
  • Allego350 (20%) · 168 locaties
  • TotalEnergies195 (11%) · 97 locaties
  • 50five121 (7%) · 27 locaties
  • Vattenfall InCharge111 (6%) · 44 locaties
  • Eneco95 (5%) · 7 locaties
  • Laadnet69 (4%) · 6 locaties
  • Ubitricity54 (3%) · 27 locaties
  • 8 andere exploitanten194 (11%) · 49 locaties

Laadsnelheid

  • Normaal · onder 50 kW1.745 (100%)
  • Snel · 50 tot 150 kW6 (<1%)
  • Ultrasnel · 150 kW of meer2 (<1%)

Het vermogen van de paal, niet van je auto.

Stekkers

  • Type 21.745 (100%)
  • CCS8 (<1%)
  • CHAdeMO0 (0%)

Een laadpunt met meer soorten stekkers telt bij elke soort mee.

Openbare laadpaal aanvragen in Amstelveen

Ja, je kunt een openbare laadpaal aanvragen.

Wie elektrisch rijdt, geen eigen parkeerterrein heeft en in Amstelveen woont of er minstens 18 uur per week werkt.

Voorwaarden volgens de gemeente:

  • De auto rijdt volgens de fabrikant minimaal 45 km volledig elektrisch
  • De paal komt in de buurt van je huis of werk
  • Laadwerk stuurt de aanvraag door; de gemeente toetst die aan haar beleidsregels

Lees het hele verhaal bij de gemeente: Laadpaal elektrische auto aanvragen Aanvragen doe je via laadpaal.laadwerk.nl.

Gecontroleerd op de website van de gemeente Amstelveen op 15 oktober 2026. Regels kunnen veranderen.

Buurgemeenten van Amstelveen

De gemeenten die aan Amstelveen grenzen, met hun aantal laadlocaties en laadpunten op hetzelfde moment.

Buurgemeenten van Amstelveen met het aantal laadlocaties, laadpunten en het aandeel dat nu vrij is
GemeenteLocatiesLaadpuntenNu vrijPer 1.000 inwoners
Amsterdam1.9557.77054%8,2
Haarlemmermeer8002.16152%12,9
De Ronde Venen23247873%10,4
Aalsmeer23149872%14,9
Uithoorn13528870%8,9
Ouder-Amstel10525853%17,8

Vrije laadpaal in Amstelveen vinden

In de app zie je per laadpunt in Amstelveen of het vrij is en hoe lang al. Is alles bezet, zet dan een melding: je krijgt een push zodra er een laadpunt vrijkomt, ook als de app dicht is.

Gratis en zonder account. Op een iPhone werken meldingen als je LaadAlert op je beginscherm zet.

Vragen over laden in Amstelveen

Hoeveel openbare laadpalen zijn er in Amstelveen?

In de gemeente Amstelveen staan 707 publieke laadlocaties met samen 1.753 laadpunten. Dat is 18,3 laadpunten per 1.000 inwoners; in heel Nederland is dat 10,5.

Hoeveel laadpalen zijn er nu vrij in Amstelveen?

Nu zijn er 1.206 vrij (69 procent), 400 bezet en 28 defect. Van 119 laadpunten geeft de exploitant geen status door. Dat was vandaag 17:07. Per laadpunt en per minuut zie je het in de app.

Waar kan ik snelladen in Amstelveen?

8 laadpunten (minder dan 1 procent) laden met 50 kW of meer: 6 Snel en 2 Ultrasnel. De snelste locaties zijn Asserring 188 (Ultrasnel · 300 kW), NXT 50five - Amstelveen - Eleanor Rooseveltlaan 82 - DC (Snel · 78 kW) en Patrimoniumlaan 2 (Snel · 78 kW).

Wie beheert de laadpalen in Amstelveen?

De meeste laadpunten in Amstelveen zijn van Qwello Benelux BV (564), Allego (350) en TotalEnergies (195). In totaal zijn er 16 exploitanten actief.

Kan ik een openbare laadpaal aanvragen in Amstelveen?

Ja, je kunt een openbare laadpaal aanvragen. Zie Laadpaal elektrische auto aanvragen op de website van de gemeente (gecontroleerd op 15 oktober 2026).

Hoe actueel zijn deze cijfers?

De cijfers op deze pagina worden elk uur bijgewerkt; in de app elke minuut. De status komt van de exploitant van de laadpaal. Wat de statussen betekenen, lees je bij over de data.

Zo komen deze cijfers tot stand

De status is zoals de exploitant van de laadpaal die doorgeeft. LaadAlert kijkt elke minuut of er iets is veranderd; de cijfers op deze pagina worden elk uur bijgewerkt (laatst: vandaag 17:07). Alleen publieke laadpunten staan erin, geen laadpalen bij mensen thuis of op afgesloten terrein. Wat vrij, bezet, defect en onbekend betekenen, lees je bij over de data.

Bij welke gemeente en provincie een laadlocatie hoort, bepalen we met de officiële gemeentegrenzen van 2026, niet met de plaatsnaam in het adres. Gemeentegrenzen, kaartvormen en inwonertallen (1 januari 2026): © CBS en © Kadaster, CC BY 4.0. LaadAlert is niet verbonden aan de laadpaalexploitanten.